Вісім помилок у вихованні

Психологи визначили вісім основних помилок батьків у вихованні дітей

1 . Наказова форма
Багато батьків забувають про те, що діти – не дорослі, і віддають накази та розпорядження. А дітям треба терпляче пояснювати, йти в обхід, демонструвати дива винахідливості та майстерність дипломатії. При цьому дотримуватися золотої середини, щоб дитина не стала золотим ідолом або рядовим солдатом.

2 . Заборони
Батьки часто обмежують своїх дітей, керуючись дуже різними мотивами. Але дитині не можна забороняти неаргументовано і без надання іншого, альтернативного, варіанту. Слово «ні » – не команда дресирувальника. Див пункт 1 .

Анимация Дети

3 . Неуважність
Лексичний запас дитини, а також її ще небагатий життєвий досвід не завжди дозволяють їй правильно та доступно пояснити щось батькам. Батьки ж користуються цим і відмахуються від незрозумілої заяви або прохання. Завжди прислухайтеся до дитини і допомагайте їй навіть у незначних проблемах, якщо про це вас просять.

4 . Злість
Батьки часто зривають злість на дітях. У результаті покарання бувають значно сильніші за заслужені дитиною. Усе це призводить до втрати довіри. У батьківській злості – початок дитячої брехні, страху, образ … Нелегко перестати злитися на дітей, але якщо батьки будуть наполегливі у вихованні себе насамперед, то неодмінно все вдасться.

Анимация Дети

5 . Опіка
Надмірна батьківська опіка. Не хочемо вас лякати, але, на думку фахівців, саме вона найчастіше приводить дітей до психолога.

6 . Вседозволеність

Ще одна крайність батьківського виховання. Її плоди проявляються в більш пізньому віці, коли ви з тієї або іншої причини зненацька кажете дитині «ні». І варто памятати, що жодна строгість батька не допоможе зробити із «завжди так» – «ні».

7 . Марні обіцянки
«Тато обіцяв повести в зоопарк – тато відвів у зоопарк». Ніколи не обіцяйте того, чого не зможете виконати. Нехай краще в житті дитини буде більше сюрпризів.

8 . Несправедливість
Якщо в сім’ї двоє і більше дітей, батьки часто в спірних ситуаціях стають на захист однієї дитини або наводять як приклад старших молодшим, або … роблять величезну купу різних помилок, які формують прірву між рідними братами і сестрами з одного боку, а з іншого нівелюють авторитет батьків. Будьте чесними й об’єктивними з усіма своїми дітьми.

За матеріалами сайту http://pedpresa.com.ua