Розвиваємо мовлення малюка

Головне – не лінуватися

Якби все залежало тільки від дитини, але ж ні, головна проблема неправильного мовлення – це дефіцит тренувань із батьками. І татусі, і матусі насамперед  повинні регулярно займатися з малюком і розвивати  мовленнєвий апарат. Що треба робити ?

Озвучуйте всі свої дії перед крихіткою, називйте предмети, на які малюк дивиться, описуйте погоду за вікном, людей… Загалом усе, що доступно розумінню дитини.
Повторюйте за дитиною лопотіння, намагаючись по черзі замінювати голосні літери.
Тренуйте  дрібну моторику дитини , дайте погратися з предметами, що мають різноманітну поверхню і форму.
В однорічному віці старайтеся поступово відходити від мови жестів. Не варто моментально реагувати на вказівний палець або простягнуту ручку – почекайте, поки малюк не скаже “дай”. З часом ускладнюйте завдання, нехай дитина конкретизує, що саме їй треба.
Вивчайте з дитиною звуки, які притаманні тим або іншим тваринам: як каже корівка, собачка, кішечка і т.д.
Час від часу влаштовуйте спільні ігри з дітками, які вже “розмовляють ” більш повноцінно. Бажання  малюка наслідувати їх пересилить усі можливі невдачі.
Співайте разом пісеньки, причому старайтеся іноді спеціально підміняти слова – крихітка не втримається від можливості виправити помилку дорослого.
Розучуйте із малюком легкі та ритмічні віршики. Це не тільки відмінне тренування пам’яті, а й навчання. У найцікавішому  місці удайте, що забули слова, і побачите,  дитина сама їх підкаже.
Не ігноруйте бажання дитини про щось розповісти. Завжди старайтеся уважно її вислухати, перепитуйте, дивуйтеся, попросіть описати детальніше й т.д.
Не оточуйте простір для гри однорічної крихітки  електронними іграшками. М’ячики, кубики, машинки, матрьошки будуть доречніші.

Чого батькам варто уникати

Насамперед фахівці не рекомендують сюсюкати з дитиною, навіть якщо вона ще зовсім немовля. Слова повинні вимовлятися виразно та чітко. Також треба стежити за інтонацією – вимова має бути спокійна та лагідна.

Отже, якщо ви почали помічати в дитини проблеми з вимовою якихось слів або літер, намагайтесь у м’якій формі поправляти, але не критикуйте і не порівнюйте з іншими дітками, в яких таких проблем немає. У разі неможливості самостійно впоратися з питанням, як навчити малюка правильно розмовляти, найкраще звернутися по допомогу до лікаря-логопеда.

За матеріалами сайту mama.ua