Ферлій Людмила Миколаївна

Як привчити дитину до садка? (консультація для батьків)

Кожна мама хвилюється, як привчити дитину до садка, щоб не травмувати її, звичайно, для кожного малюка першого відвідування відбуваються дуже болісно, і страждають від цього не лише діти, а й батьки. Тому дуже важливо знати, як правильно допомогти дитині адаптуватися до дитячого садка, головне дотримуватися поради, які допоможуть вам пережити цей процес безболісно. Що потрібно саме робити? Як правильно поводитися з дитиною? Як правильно підготувати дитину до дитячого саду?

Поради, які допоможуть привчити дитину до садка.

1. Пам'ятайте, що ви повинні готувати дитину до садка з самого народження, якщо ви постійно приділяєте своїй дитині занадто багато уваги, не залишаєте її ні на одну хвилину, їй буде дуже важко адаптуватися до дитячого закладу. Тому так важливо поступово привчати дитину до самостійності, при цьому обов'язково прибирайте всі небезпечні предмети подалі від дитини.

2. Дізнайтеся, який режим у дитячому садку у дитини і постарайтеся постійно дотримуватися цього режиму. Дуже важливо дотримуватися режиму харчування і сну.

3. Заздалегідь привчайте дитину до горщика. Щоб для неї в дитячому садку це не було нововведенням. Пам'ятайте, дитина повинна самостійно постійно практикуватися і тільки потім вона зможе продемонструвати свої вміння.

4. Не обіцяйте, що в дитячому саду буде те, чого там немає, так дитина подумає, що ви брешете їй, і не захоче туди ходити. Також не можна залякувати дитячим садком, що там виховають, поставлять на місце. Найкраще показувати мультфільми, читати книжку або самі придумайте героя, який пішов у садок, і там його чекало безліч пригод.

5. Вам потрібно заздалегідь познайомитися з вихователем і вашою групою. Ви повинні розповісти про свою дитину, її індивідуальні особливості. Не потрібно вчити вихователів, як поводитися зі своєю дитиною, повірте, вони самі знають, як правильно виховувати вашого малюка.

6. Підготуйте зручний одяг та взуття та застібки повинні бути зручними, все має відповідати сезону та розміру дитини. Пам'ятайте, що дитині повинно бути комфортно стрибати, скакати, лазити, якщо ви їй одягнете парадні черевички і сорочечку, їй буде незручно, вона почне нервувати.

7. Заздалегідь привчайте дитину їсти самостійно, її не повинні догодовувати або прохати поїсти, вона повинна це робити самостійно.

8. Виховуйте дитину, вона повинна обов'язково намагатися говорити такі слова :«Добрий день!», «Дякую», «До побачення».

9. Знайдіть контакт з вихователькою, спокійно вирішуйте всі питання, які у вас виникають.

10. Придбайте все, що потрібно дитині до садка і обов'язково покажіть їх дитині. Щоб вона знала, що буде ними користуватися в садку.

11. Постійно розмовляйте зі своєю дитиною, питайте, що сьогодні робила у дитячому садку, що їла, з ким дружить, що цікавого було, що їй  сподобалося, а що ні.